קבוצות

מה עושים בפעילות לקבוצות?

– נפגוש את המטיילים בנקודת מפגש, משם ניסע באוטובוס או רכבים פרטים, לאחד הכרמים באזור, תוך הסברים על הסביבה, הכרמים והמושב 
– האוטובוס יעצור בסמוך לכרם, לאחר הסבר קצר נחלק סלסילות, וכל מטייל יוכל לטייל בכרם, לאכול ענבים כאוות נפשו, להצטלם ולמלא לעצמו סלסילת ענבים טריים ומתוקים. כשהסלסילה מלאה נסגור אותה עם רשת ונדביק מדבקה עם השם שלנו.
– קבוצות שירצו יוכלו להתנסות בהפקת יין באופן מסורתי, ברגליים ובפעילויות העשרה נוספות מעולם הענבים.

מתי פתוח?

קבוצות מוזמנות, בתיאום מראש,  בכל יום בין יולי לדצמבר,

פרט לימי גשם שוטף

משך הפעילות בשעה וחצי-שעתיים.

איפה נפגשים?

מיקום הכרם וזני הענבים משתנים בהתאם לעונה וגודל הקבוצה.

שירותים – אין ברוב הכרמים, לכן חשוב לתאם את הנושא מראש.

מחיר וכמות מטיילים

עלות הפעילות 30 ש"ח למשתתף בקבוצה, כולל את סלסילת הענבים שכל אחד לוקח הביתה.

קבוצה = לפחות 30 איש או 900 ₪.

למי הפעילות מתאימה?

לכל הגילאים מתינוקות ועד פנסיונרים

ולכל המגזרים והקבוצות כולל בעלי מוגבלויות.

תוכן ההסברים ורמתם נעשית בהתאמה לקבוצה.

טופס הרשמה לקבוצות

מצוות המעשרות

קבוצות דתיות יוכלו, בתיאום מראש ורק אם הוא פנוי, לפגוש את משגיח הכשרות של ענבי טלי ולברך בעזרתו את מצוות המעשרות.

ילדי גן ובתי ספר

ילדים אוהבים טיולים שמאפשרים להתרוצץ בטבע (תוך שמירה על ביטחונם) ילדים אוהבים לאכול פירות מתוקים ישר מהעצים (זה גם יותר בריא ממתקים….) ואוהבים ללמוד דברים חדשים (אבל לא ליד שולחן בכיתה) לכן הסיור בכרם, הבציר העצמי ודריכת הענבים בגת נותנת מענה לפעילות לימודית וערכית בצורה מהנה.

נוער ונוער חו"ל

הסיור בכרם והבציר העצמי מאפשר לנוער להתחבר לחוויה חקלאית אותנטית, חוויה שהיא יותר "טעימה של עבודה חקלאית" שלא דורשת מאמץ גדול או זמן רב מצד שני כן מאפשרת לנוער לחוש את עבודת האדמה בצורה בלתי אמצעית, נעימה, מגבשת ובעיקר טעימה!

פנסיונרים

מטיילי הגיל השלישי יוכלו ללמוד על ההיסטוריה של מושב לכיש וענבי טלי , על 60 שנות הגשמה ציונית ומה המשמעות של להיות חקלאי בישראל של 2019, תוך נסיעה ברחבי המושב, כמו-כן הטיול בכרם ופעילות בציר הענבים לא דורשת הליכה ממושכת או מאמץ פיזי גדול ולכן הפעילות מתאימה לאוכלוסיה המבוגרת, כמובן שגם בקבוצות אלו כל מטייל יחזור עם סלסילת ענבים הביתה.

אוכלוסיות מיוחדות

אחד היתרונות הגדולים של ביקור בכרם והבציר העצמי אצלנו הוא האפשרות ליהנות מחווית הקטיף והשהייה בטבע באופן פשוט, נגיש וללא הסברים מורכבים, כמו כן הקירבה של הכרם לדרכי עפר נוחות מאפשר להגיע עם רכבים או כסאות גלגלים ממש סמוך לשורות הכרם, לכן גם אנשים בעלי מוגבלויות שונות יכולים ליהנות מחווית הבציר והטיול בכרם ולבצור בעצמם ענבים טריים ישר מהשיחים.
אנחנו גאים לספר שלאורך השנים ביקרו אותנו כבר מאות אנשים בעלי צרכים מיוחדים ממש מכל סוגי האוכלוסייה: נכים, עיוורים, חרשים, בעלי בעיות נפשיות, בעלי פיגור שכלי ועוד

חשוב כמובן לתאם איתנו מראש את הביקור כי לא לכל הכרמים ניתן לגשת באופן נוח.

קבוצות דתיות וחרדיות

מצוות הפרשת מעשרות היא מצווה שניתן לקיים רק על תוצרת חקלאית שגדלה על אדמת ארץ ישראל, קבוצות של דתיים או חרדים יוכלו לאחר הבציר בכרם לזכות בקיום המצווה ולהפריש מעשרות באופן משותף , לפעמים ניתן גם להיעזר במשגיח הכשרות של ענבי טלי (רק לקבוצות ותלוי במועד הסיור).

 

ימי גיבוש לחברות וארגונים

טיול בכרם היא דרך נהדרת לגבש את הארגון / המחלקה / המשרד או כל קהילה אחרת, כך ניתן להביא את העובדים לסביבה טבעית ונעימה בחיק הטבע שמתאימה לכל גיל ומצב גופני וגם לצייד אותם בשי נחמד הביתה – סלסילת ענבים שהם בצרו בעצמם. 

לאורך השנים ביקרו אותנו מארגונים וחברות רבות כמו השב"כ, הצבא, משטרת ישראל, אינטל וחברות הייטק אחרות, עובדי מחלקות בבתי חולים, עובדי מחלקות באוניברסיטה, התעשייה האווירית, משרד החינוך, מוזיאון ישראל, בנק לאומי, איגוד, הפועלים ועוד…

אירועים למשפחות

ישנן משפחות שמחפשות דרך מיוחדת וטבעית יותר לחגוג אירוע מיוחד, משפחת…. הזמינה את האורחים שלהם להנות מבציר ענבים רגע לפני החתונה, גפן בת ה-12 חגגה אצלנו בת מצווה עם החברות שלה  ומאיר שזכר את עבודת הבציר מתקופת נעוריו חגג אצלנו יומולדת 70 עם כל המשפחה המורחבת.

דף הזמנת סיור בכרם בלכיש

הבהרות ומידע חשוב: - עלות סיור למשתתף 30 ש"ח, מינימום משתתפים לקבוצה 30 איש, מתחת למינימום משתתפים עלות הסיור הינה 900 ש"ח נט - זני הענבים משתנים בהתאם לעונת הבציר - לא תמיד יש שירותים זמינים במקום מומלץ לשאול אותנו לפני - רכב צמוד במהלך הסיור חובה. בברכה הכרם בלכיש 0506723636 (קרני) www.keremblachish.com